datisbazar-smartwatch-kw18-001
705

آشنایی با قابلیت های ساعت هوشمند KW18 و طرز کار آن

آشنائی با قابلیت های ساعت هوشمند KW18  و طرز کار آن  

در این پست می خواهیم بطور مختصر قابلیت ها و نرم افزارهای موجود بر روی ساعت KW18   را به شما عزیزان معرفی کنیم. این معرفی از دو بخش تشکیل شده که یکی استفاده از ساعت به صورت مستقل و دیگری استفاده از ساعت هوشمند kw18  متصل به گوشی با روش ارتباط بلوتوث می باشد.

قابل ذکر است که این ساعت هوشمند را میتوانید از سایت ” داتیس بازار ” خریداری کنید .

بخش اول) استفاده از ساعت به صورت مستقل

صفحه اصلی ساعت kw18datisbazar-smartwatch-kw18-002

از همان لحظه ای که شما ساعت را روشن می کنید شاهد صفحه اصلی ساعت خواهید بود که تاریخ میلادی و زمان را نشان می دهد. البته چون ممکن است اولین بار باشد که این ساعت را روشن میکنید تاریخ و زمان غلطی را به شما نشان دهد که ما در همین مقاله ، نحوه  تنظیم زمان و تاریخ آنرا به شما آموزش میدهیم.

یکی از قابلیت های ساعت  KW18 این است که شما می توانید ظاهر صفحه اصلی را مطابق سلیقه خود از بین 4 حالت (یا اصطلاحا WatchFace) انتخاب کنید. برای اینکار شما باید صفحه اصلی (همین صفحه ای که در آن قرار دارید) را لمس کنید و دو ثانیه نگه دارید تا به صفحه انتخاب حالت (WatchFace Selector) بروید. در این صفحه شما با کشیدن عکس های نمونه حالتهای ساعت ، حالتی که با سلیقه شما تطابق دارد را با لمس دکمه “OK” انتخاب کنید.  روش دیگر انتخاب ظاهر ساعت  هوشمند شما ، استفاده از صفحه منو و رفتن به گزینه Setting سپس انتخاب Clock و سپس نهایتا Clock Type میباشد.

منو

پس از اینکه با محیط صفحه اصلی آشنا شدید می توانیم سراغ منو ی ساعت برویم. برای رفتن به منوی ساعت شما باید صفحه اصلی خود را به هر طرف که میخواهید بکشید ، پس از این صفحه منوی ساعت برای شما نشان داده میشود که با کشیدن انگشت خود بر صفحه می توانید به صفحه های دیگر نرم افزار های موجود در ساعت بروید. در اینجا یک به یک این نرم افزار ها را شرح می دهیم.

datisbazar-smartwatch-kw18-003

نرم افزار تماس صوتی (Dialer)

این نرم افزار برای برقراری تماس های صوتی(تلفنی ) استفاده می شود.با وارد شدن در این برنامه شما شاهد سه ردیف شماره از اعداد 0 تا 9 و دکمه تماس (شبیه یک گوشی سبز رنگ است) و دکمه پاک کردن عدد (دقیقا کنار دکمه تماس میباشد) خواهید بود.برای ایجاد تماس شما باید شماره مورد نظر را وارد کرده و دکمه تماس را لمس کنید.در صورتیکه ساعت شما هم در خودش سیم کارت دارد و هم با بلوتوث به گوشیتان متصل است پس از زدن دکمه  تماس،  شما وارد صفحه ای با دو گزینه خواهید شد که شامل Local Call و نام گوشیتان می باشد. اگر دکمه Local Call را انتخاب کنید ساعت با سیم کارت موجود در خود، با شماره مد نظر شما تماس خواهد گرفت و در صورت انتخاب نام گوشی خود می توانید با شماره سیم کارت موجود در گوشی خود بصورت بلوتوث تماس بگیرید.این ساعت دارای میکروفون و بلندگو نیز می باشد تا شما بتوانید بااستفاده از  آنها با مخاطب خود مکالمه کنید.

datisbazar-smartwatch-kw18-004

نرم افزار پیامک ها (Messages)

این نرم افزار برای مدیریت پیامک های ورودی و ارسالی تان استفاده می شود.برای ایجاد پیامک ، شما با باز کردن نرم افزار و انتخاب گزینه New به صفحه متن پیامک وارد می شوید . با لمس بر روی صفحه ، کیبورد ساعت نمایان میشود که با آن میتوانید شروع به نوشتن پیامک خود کنید (نحوه تایپ در این کیبورد به این شکل است که هر دکمه حروفی را در خود دارد که با چند بار کلیک متوالی بر آن می توانید به حرف مورد نظر خود برسید.مثلا برای حرف B باید دو بار دکمه 2 را لمس کنید) .پس از اتمام نوشتن پیامک خود میتوانید با لمس دکمه پیکان که در پایین سمت راست کیبورد قرار دارد,کیبورد را ببندید.سپس با لمس دکمه “Options” میتوانید اطلاعات پیامک خود را کامل کنید.

در گزینه اول Send to وجود دارد که از طریق  آن میتوانید مخاطبی که میخواهید پیامک را برایش ارسال کنید را انتخاب کنید.

در گزینه دوم Insert Symbol وجود دارد که با آن میتوانید به متن خود نقطه , ویرگول و … را اضافه کنید.

در گزینه سوم Input Method وجود دارد که با آن میتوانید نوع کیبورد خود را (مثلا حروف کوچک یا بزرگ یا به صورت عددی) انتخاب کنید.

در گزینه چهارم Input Method Options وجود دارد که در آن میتوانید زبان ورودی خود را تغییر دهید.

در گزینه پنجم Advanced وجود دارد که با آن میتوانید یک شماره تماس از مخاطبان خود را در متن پیامک قرار دهید.

در گزینه ششم Save وجود دارد که پیامک شما را در بخش پیامک های نیمه تمام (Drafts) قرار میدهد.

پس از گزینه New در نرم افزار پیامک ها ، گزینه Inbox وجود دارد که در آن تمامی پیامک هایی که برای شما ارسال شده است را میتوانید مشاهده کنید.برای مشاهده پیامک هایی سیم کارت داخل ساعت ، دکمه Local و برای مشاهده پیامک هایی که به سیم کارت داخل گوشی شما ارسال شده است دکمه BT را انتخاب کنید و با انتخاب هر کدام از پیامک ها میتوانید متن پیامک مخاطب به همراه تاریخ و زمان آن را مشاهده کنید و با انتخاب دکمه Options پیامک را برای شخص دیگری بفرستید (Forward) ، پیامک را حذف کنید (Delete) یا با مخاطب تماس بگیرید(Call Sender).

پس از گزینه Inbox , گزینه Drafts وجود دارد که در آن میتوانید پیامک های ناتمام خود را مدیریت کنید.

گزینه Outbox نیز پیامک های در حال ارسال را نمایش می دهد.

گزینه Sent Messages تمام پیامک های ارسال شده را نمایش می دهد.

گزینه Delete Messages هم تمامی پیامک های موجود در گزینه های بالا را پاک می کند.

 

datisbazar-smartwatch-kw18-005

نرم افزار مخاطبان (Contacts)

این نرم افزار تمامی مخاطبان ذخیره شده در گوشی یا ساعت شما را نمایش می دهد و مانند نرم افزار پیامک ها میتوانید با دکمه های بالای صفحه, لیست مخاطبان داخل ساعت را  مشاهده کنید. پس از انتخاب هر مخاطب می توانید اطلاعات کامل او را مشاهده کنید و با انتخاب دکمه Options  میتوانید اطلاعات او را ویرایش کنید (Edit) ، پیامک بفرستید (Send Text Message) یا با او تماس بگیرید.

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-006

 

نرم افزار تماس های اخیر (Call Logs)

با این نرم افزار شما میتوانید آخرین تماس های ورودی و خروجی به گوشی یا ساعت خود را به همراه زمان و تاریخ آن مشاهده کنید و با دکمه Options میتوانید به شماره مربوط به آن تماس گرفته یا پیامک دهید.

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-007

 

نرم افزار بلوتوث (Bluetooth)

درباره این نرم افزار در بخش بعدی (کار کردن به همراه متصل بودن گوشی) صحبت می کنیم.

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-008
نرم افزار قدم شمار (Pedometer)

این نرم افزار تعداد قدم های شما را با حسگر حرکتی خود می سنجد و با آن میزان کالری مصرفی حین قدم زن را محاسبه میکند . با زدن دکمه سبز رنگ Start نرم افزار کار خود را شروع می کند و با دکمه Options می توان برای خود قد و وزن تعریف کرد و بر حسب کالری مصرفی ، تعداد قدمهای لازم را محاسبه میکند.

 

datisbazar-smartwatch-kw18-009

 

نرم افزار تست کیفیت خواب (Sleep Analysis)

این نرم افزار با زدن دکمه Start می تواند کیفیت خواب شما را ارزیابی کند.

 

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-010
نرم افزار Sedentary

از آنجائیکه نشستن طولانی مدت پشت میز کار ، برای سلامتی مضر است ، با استفاده از این نرم افزار و تعیین زمانهایی  بصورت پیش فرض ،   پس از طی زمان تنظیم شده ، ساعت به شما آلارم میدهد که از جای خود بلند شوید و نرمش کنید.

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-011
نرم افزار ضربان قلب (Heart Rate)

این نرم افزار تعداد ضربان قلب شما در دقیقه را به کمک حسگر نوری خود می سنجد . با استفاده از دکمه Options میتوانید ضربان لحظه ایی یا میانگین ضربان در یک بازه زمانی به انتخاب خودتان را ببینید.

 

 

datisbazar-smartwatchkw18-012

 

نرم افزار موسیقی (Music)

نرم افزار پخش آهنگ های در حال پخش در ساعت یا گوشی  شماست .

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-013
نرم افزار ضبط کننده صدا (Recorder)

این نرم افزار دارای قابلیت ضبط کردن صدا توسط میکوفون ساعت می باشد که با دکمه قرمز شروع به ضبط و با دکمه دو خط عمودی(Pause) صدای ضبط شده را متوقف می کند و با دکمه مربع ضبط کردن صدا را تمام میکند و آن را در پوشه My Recordings داخل حافظه خود ذخیره می کند تا حتی با کامپیوتر خود نیز بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

 

datisbazar-smartwatch-kw18-014
نرم افزار پخش کننده ویدئو (Videos)

این نرم افزار پخش فایل های ویدئویی داخل پوشه  My Videos را ممکن میکند.  شما  میتوانید فایل های ویدئویی مورد علاقه خود را توسط کامپیوتر و کابل USB داخل آن پوشه قرارداده و  در ساعت هوشمند خود آن ها را ببینید .

 

datisbazar-smartwatch-kw18-015

 

نرم افزار شاتر ریموت دوربین موبایل (Rmt Camera)

با استفاده از این نرم افزار میتوانید با لمس یک دکمه در روی ساعت ،  توسط دوربین موبایل خود از راه دور عکس بگیرید.(مثل ریموت های مونوپاد)

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-016

 

نرم افزار پیغام ها (Notifications)

این نرم افزار دریافت پیغام های جدید بر روی گوشی یا ساعت را به شما اطلاع میدهد .(مثلا خبر دریافت  پیامک جدید یا یک ایمیل جدید )

 

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-017نرم افزار تنظیمات (Settings)

تمامی تنظیمات ساعت شما از طریق  این نرم افزار انجام پذیر است .

گزینه اول BT Setting  است که بعدا درباره آن صحبت می کنیم.

گزینه دوم Clock یا تنظیمات زمان می باشد که در آن می توانید تاریخ (Date) یا ساعت (Time) را تنظیم کنید ویا با روشن کردن Time Sync در همان بخش Clock زمان و تاریخ ساعت خود را با گوشی خود همگام کنید.

گزینه سوم Sound یا تنظیمات صدا می باشد که در بخش Alert Type می توانید نوع واکنش ساعت به پیام ها را تنظیم کنید . مثلا لرزش ساعت هنگام دریافت پیامک و یا داشتن صدا و یا کلا هیچ واکنشی نشان ندهد و در بخش Notification Sound و Ring Sound به ترتیب می توانید صدای آلارم دریافت پیغام ها و تماس های ورودی را تنظیم کنید.

گزینه چهارم Volume یا میزان بلندی صدا می باشد که با آن میتوانید به ترتیب میزان بلندی صدای آهنگ ها (Multimedia) , صدای زنگ (Ring) و صدای آلارم دریافت پیغام ها (Notifications) را تنظیم کنید.

گزینه پنجم Display یا صفحه نمایش است که به ترتیب در تنظیمات آن میتوان تصویر پس زمینه منو , انتخاب حالت نمایش (همان WatchFace) و در نهایت تنظیم میزان نور صفحه نمایش را انجام داد.

گزینه ششم Motion یا تنظیات ساعت بر اساس حرکت  است که در آن میتوان قابلیت های پیش فرضی مثلا قطع کردن تماس در صورت تکان دادن ساعت یا روشن کردن صفحه با چرخاندن مچ دست را فعال نمود.

گزینه هفتم Magic Voice یا صدای جادویی می باشد که میتوان صدای خود را در حین تماس باسیم کارت ساعت به سه صدای مرد , زن و یا یک بچه تبدیل کرد.(البته این تغییر صدا دقیق نیست و بیشتر جنبه سرگرمی دارد.)

گزینه هشتم Flight Mode یا حالت هواپیما می باشد که همانطور از نامش پیداست می توان ساعت را به حالت تنظیمات در حین پرواز  هواپیما برد.

گزینه International یا بین المللی که تنظیم زبان ساعت و کیبورد را شامل می شود.(متأسفانه در این تنظیمات زبان فارسی وجود ندارد.)

گزینه About یا درباره که اطلاعات مربوط به ساعت هوشمند شما و مدل آن را نشان می دهد.

datisbazar-smartwatch-kw18-018

 

نرم افزار ماشین حساب (Calculator)

این نرم افزار ماشین حسابی ساده است که چهار عمل اصلی ریاضیات (جمع و ضرب و تقسیم و تفریق) را انجام می دهد.

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-019

 

نرم افزار هشدار (Alarm)

با این نرم افزار می توانید ساعت را برای زمان مشخصی آماده کنید تا زنگ بخورد.

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-020

 

نرم افزار تقویم (Calendar)

این نرم افزار تقویم میلادی می باشد و قابلیت اضافه ای ندارد!

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-021

 

نرم افزار (Stopwatch)

این نرم افزار یک زمان سنج می باشد که با دکمه پایین سمت چپ شروع به سنجش زمان می کند و با همان دکمه نیز متوقف می شود و با دکمه پایین سمت راست زمان سنجیده شده را به حال اولیه (صفر) باز می گرداند.

 

datisbazar-smartwatch-kw18-022

 

نرم افزار مدیریت فایل ها (Files)

با این نرم افزار شما می توانید فایلهای آهنگها یا عکس های حافظه ساعت خود را باز کرده و یا پاک کنید.

 

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-023

 

نرم افزار جستجو (Search)

اگر گوشی خود را در حالیکه  ازطریق بلوتوث به ساعت متصل است، گم کنید ، با لمس دکمه Start   در این نرم افزار گوشی شما حتی در حالت سکوت زنگ می خورد و شما قادر خواهید بود گوشیتان را پیدا کنید.

 

 

datisbazar-smartwatch-kw18-024
نرم افزار پس زمینه  (Themes)

با استفاده از این قابلیت میتوانید تم مورد علاقه خود را برای ساعت انتخاب کنید  با استفاده از دکمه setting و سپس display و نهایتا wallpaper  ، پس زمینه مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

 

 

روش دوم) استفاده از ساعت هوشمند kw18  متصل به گوشی موبایل (با روش ارتباط بلوتوث)

برای ارتباط بلوتوث گوشی خود با ساعت هوشمند خود ابتدا باید نرم افزار Fundo Wear را روی گوشی خود نصب کنید. برای اینکار دو راه دارید :

datisbazar-smartwatch-kw18-025
 • استفاده از (QR Code)

با استفاده از این گزینه  میتوانید کد QR ساعت خود را بر روی صفحه ساعت مشاهده کرده و بوسیله موبایل خود آنرا اسکن و به سایت دانلود نرم افزار Fundo Wear بروید.

 

 

 • استفاده از لینک مستقیم
fundo-wear

آیکون نرم افزار

اگر بر روی گوشی خود QR Code اسکنر ندارید ، میتوانید جهت دریافت نرم افزار Fundo Wear مستقیما به لینک آدرس های زیر بروید(کاربرهای سیستم عامل iOS از App Store و کاربرهای سیستم عامل Android از Google Play Store میتوانند دانلود کنند.)

 • لینک آدرس دریافت نرم افزار برای گوشی های دارای سیستم عامل اَندروید:

https://goo.gl/hBNtTz

 • لینک آدرس دریافت نرم افزار برای گوشی های اَپل:

https://goo.gl/0sIijM

پس از دانلود نرم فزار بر روی گوشی خود ، نرم افزار را باز کرده و  با ایجاد یک کد کاربری و رمز عبور دلخواه خود ، ثبت نام کنید. در این حالت باید به اینترنت متصل باشید. اینکار فقط یکبار و در حین نصب این نرم افزار انجام میگیرد.

بلوتوث گوشی خود را روشن کنید و آن را روی حالت قابل نمایش (Visible) قرار دهید.

در تنظیمات ساعت رفته و گزینه BT Setting را انتخاب کنید.

(در این مرحله شما بلوتوث ساعت را روشن کرده اید و آن را قابل نمایش برای گوشی های دیگر گذاشته اید) حال در نرم افزار Fundo Wear دکمه صورتی رنگ بلوتوث را بزنید و سپس دکمه  Start Search را بزنید.

سپس در لیست پایین گزینه ی KW18 را انتخاب کنید.

ساعت شما به گوشیتان وصل شده است و میتوانید با نرم افزار های ساعت , پیامک ها و آهنگ ها و تماس ها و غیره را در کنار فایل های ساعت خود کنترل کنید.

از ساعت خود لذت ببرید … 

دیدگاه ( 1 )

 1. زهرا01 دسامبر 2016

  یعنی میتونیم هم با سیم کارتی که داخل این ساعت میگذاریم
  و هم ازطریق ارتباط بلوتوث با گوشی موبایل خودمون، همزمان از دو سیم کارت
  استفاده کنیم؟
  درست میگم؟

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*