عروسک چوبی کروماتیک- داتیس بازار
4512

اسباب بازی چوبی کروماتیک

اسباب بازی چوبی

در کشور ما ایران، سالانه حدود یک و نیم میلیون کودک، متولد می‌شوند. از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه امسال (سال 1397) یک میلیون و 138 هزار و 246 ولادت در کشور به ثبت رسید .بطور تقریبی، روزانه هزار و پانصد نوزاد در ایران متولد شده و پا به عرصه حیات می‌گذارند.

حال برای این کودکان که آیندگان سرزمین پهناور ایران هستند، چه تمهیداتی اندیشیده شده است. آنها در خردسالی و درکنار خانواده و سپس در محیط های آموزشی مهد کودکها و دبستانها چگونه تربیت شده و آموزش می بینند؟ چه ابزار آموزشی برای رشد و تقویت استعدادهای فکری و جسمی کودکان در دسترس خانواده ها و محیط های آموزشی است؟
بدیهی است اولین ابزارهای رشد و توسعه ذهنی و جسمی کودکان، اسباب بازی ها هستند. اولین ابزارهایی که یک کودک خردسال در دستش گرفته و آنرا لمس میکند، احتمالا اسباب بازیهایی است که والدین کودک، برایش تهیه و تدارک دیده اند. اینکه اسباب بازیهای موجود در ایران تا چه اندازه بومی شده و براساس نیاز کودکان ایرانی، تهیه شده اند! جای بسی تردید دارد چرا که اغلب اسباب بازیها، وارداتی و از کشور چین هستند.
اینکه آیا استانداردهای EN71 در تولید آنها لحاظ شده است یا خیر نیز جای تردید و بررسی فنی دارد. اینکه اسباب بازی برای کودک ایمن و بهداشتی باشد از جمله نکاتی است که همواره تولیدکنندگان بزرگ، آنرا مدنظر قرار داده و آزمایشهای گوناگون برای بررسی ایمنی اسباب بازی با ابزار مختلف، انجام می‌دهند.

واحد کودک و اسباب بازی شرکت داتیس فن آوران خاورمیانه بعنوان یکی از پروژه های تحقیقاتی خود، همواره تلاش داشته است تا اسباب بازیهایی را تولید و به بازار عرضه کند که بیشتر جنبه های آموزشی و تقویت استعدادهای ذهنی و فیزیکی کودک را مدنظر قرار دهد. همچنین ایمنی و بهداشت اسباب بازی برای کودک همواره مهمترین پارامتر در تولید محصولات بوده است. گروه کارشناسان داتیس فن آوران خاورمیانه، بکارگیری چوب طبیعی به جای پلاستیک و فلز را در برنامه کاری خود قرار دادند.

بدینگونه هم بلحاظ ایمنی و هم جنبه های زیست محیطی و نزدیک کردن کودک به طبیعت با لمس یک اسباب بازی چوبی، به جنبه های تاثیر معنوی و حسی اسباب بازی در طول زندگی کودک نیز توجه داشته اند. لذا شرکت داتیس فن آوران خاورمیانه، در نخستین اقدام، کالاهای زیر را با برند تجاری «کروماتیک» به بازار عرضه کرده است.

اسباب بازی های چوبی کروماتیک:

این اسباب بازیها، هم اکنون در فروشگاه اینترنتی داتیس بازار و بطور همزمان در دیجیکالا  عرضه شده است.

KromatiK Wooden Toys-Datis Bazar

اسباب بازی چوبی کروماتیک

از جمله پارامترهای رعایت شده در این سری از اسباب بازیهای کروماتیک عبارتنداز:

الف- رعایت نکات مربوط به ایمنی و بهداشت در تولید اسباب بازیها.

جنس همه قطعات این اسباب بازیها از چوب طبیعی است. اندازه قطعات آنها مطابق استاندارد EN71 بیش از 3 سانتیمتر است که امکان بلعیدن آنها وجود ندارد. تمامی نقاط تیز اسباب بازی نیز با سنباده و تا حد ممکن به حالت صیقلی و منحنی درآمده است تا آسیبی به کودک نرسد. (چه اینکه توصیه می‌کنیم بهنگام بازی کودک با اسباب بازی، حتما والدین محترم، نظارت لازم را داشته باشند) در بکارگیری رنگ نیز از رنگهای ضدحساسیت، بدون بو و بدون پس دادن رنگ (در صورت تعریق کودک یا بزاق دهان) و ضدگردوغبار استفاده شده است.

ب-تقویت و رشد استعدادهای ذهنی و فیزیکی کودک.

در تولید تمامی اسباب بازیهای کرماتیک، به جنبه های آموزشی و تشویق حرکت فیزیکی کودک توجه شده است. بعنوان مثال در پازل ساعت کروماتیک، انواع آموزشها به کودک ارائه می‌شود:

 1. آموزش ساعت با امکان تغییر عقربه های ساعت
 2. آموزش اعداد
 3. آموزش اشکال هندسی (مثلث، مربعريال دایره، لوزی و غیره)
 4. آموزش حجم با لمس سه بعدی 12 قطعه پازل ساعت
 5. آموزش رنگها (در چیدمان رنگی قطعات)
 6. تقویت خلاقیت با کشف نحوه چیدمان قطعات در جای خود
 7. تقویت حافظه کودک در جاگذاری قطعات و رنگها در محل خود

 

ج-تشویق به حرکت فیزیکی.

در سری اسباب بازیهای کشیدنی فیل و زرافه (Push & Pull Wooden Toys) کودک تشویق می‌شود که با نخ همراه اسباب بازی حیوانات، آنرا با خود بکشد و تلاش کند تا تعادل اسباب بازی را روی چهار چرخ نیز حفظ کند. بدین ترتیب هم کودک حرکت فیزیکی دارد و هم تلاش برای حفظ تعادل اسباب بازی و بالابردن تواناییهای حرکتی خود.

د-ارتباط حسی و عاطفی کودک با طبیعت.

در دنیای امروز، دور و بر کودکان را اسباب بازیهای پلاستیکی و پولیش پرکرده است. اسباب بازیهایی که اغلب شخصیتهای کارتونی در کشورهای مختلف هستند و کودکان با خاطره آن شخصیت کارتونی از اسباب بازی آن استفاده می‌کند. جنس چوب طبیعی اسباب بازیهای کروماتیک باعث می‌شود که کودک ما طبیعت را بخوبی لمس کند بویژه چوبهایی که رنگ نشده اند. در تولید اسباب بازیهای چوبی کروماتیک معمولا دو نسخه رنگ شده و بدون رنگ ارائه شده است که شما میتوانید بدلخواه هریک را انتخاب کنید.

بعنوان مثال در تولید مکعبهای حروف الفبا، کودک براحتی قطعات چوب را لمس کرده و ارتباط حسی خوبی با طبیعت و درختان بدست می آورد. بزودی اسباب بازیهای چوبی به شکل درخت و حیوانات نیز به مجموعه اسباب بازیهای کروماتیک افزوده خواهد شد.

ه-قیمت مناسب و رقابتی با امکان خریدآنلاین در داتیس بازار و دیجیکالا.

تمام تلاش گروه فنی و کارشناسی واحد کودک و اسباب بازی شرکت داتیس فن آوران خاورمیانه، ارائه کالایی با کیفیت و با قیمت مناسب و رقابتی بوده است تا امکان استفاده از این اسباب بازیهای برای تمامی اقشار مردم در کشور پهناورمان ایران، فراهم شود. همچنین با بستر فروش اینترنتی در فروشگاه داتیس بازار و دیجی کالا، براحتی از تمام نقاط کشور قابل سفارش آنلاین است.
امید داریم تا با بکارگیری اسباب بازیهای کروماتیک، علاوه بر توسعه و تقویت ذهنی و فیزیکی کودکان، موجبات شادی و نشاط آنها را نیز در محیط خانواده فراهم کنیم.
اسباب بازیهای کروماتیک، شادی کودک همراه آموزش

 • سفارش تعداد برای سازمانها و مراکز آموزشی:
  Sales[at]DatisBazar.com
  شماره تماس دفتر مرکزی تهران داتیس فن آوران خاورمیانه:
  021-46092320

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*