DB 5600F power bank-06
1750

سه نکته که برای خرید یک پاوربانک باید بدانید.

خرید بهترین پاوربانک

نویسنده: تحریریه داتیس بازار
ابزارها و گجتهای مدرن امروزی، نیاز به منبع تغذیه ای دارند که بایستی بیش از یک بار به برق متصل شوند. وسایل ساده ای مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها، باتری بزرگی ندارند که بتوان برای یک روز کامل از آنها استفاده کرد.
اوضاع وقتی بدتر میشه که ما نمیتونیم لپ تاپ خودمون رو بیش از چهار ساعت با باتری خودش استفاده کنیم.
پاور بانک ها یک راه حل مناسب هستند که می توانند انرژی بیشتری برای روشن نگهداشتن این دستگاه های الکترونیکی بدهند. در اینجا به سه موضوع مهم برای خرید یک پاوربانک می پردازیم:

DB 10400mah power bank-06

پاوربانک DB 10400

1: قیمت و کیفیت

«قیمت» و «کیفیت» یک پاوربانک عمدتاً با نگاه به ظرفیت و نوع ساخت آن، تعیین می شود. ترکیب این دو پارامتر است که به ما کمک میکند تا بدانیم کدام پاوربانک ارزش صرف پول را دارد و کدامیک را باید نادیده بگیریم.

 همچنین نوع باتری داخل پاوربانک موضوع بسیار مهمی است. باتری ها انواع و اقسام گوناگون دارند و شما از نوع و کیفیت آنها بخاطر پوشش بیرونی پاوربانک، بی اطلاع هستید.  نوع و تعداد باتری های داخل یک پاوربانک، نقش اساسی در تعیین کیفیت و ظرفیتِ یک پاوربانک دارند.
ویژگی های اضافی مانند حفاظت در برابر شارژ بیش از حد و نیز قابل حمل بودن پاوربانک نیز عامل مهم دیگر در انتخاب یک پاوربانکِ مناسب است.
بدیهی است که قابل حمل بودن یک پاوربانک  به «ظرفیت» آن نیز بستگی دارد.  وزن و اندازه یک پاوربانک، متناسب با ظرفیتِ آن، افزایش یا کاهش می یابد.
اگر شما قصد سفر با یک کولۀ کوچک دارید بایستی از پاوربانکی سبک و قابل حمل استفاده کنید. یک پاوربانک کوچک را متوانید براحتی در کوله یا جیب خود حمل کنید اما برای یک پاوربانک با ظرفیت بالا، مجبورید وزن سنگین آنرا نیز تحمل کنید.
perfume power bank (8)

پاوربانک DB 2200C

2: شارژ USB

شارژ از طریق USB یکی از ویژگی های مهم  پاوربانک است. پاوربانکی که دارای شارژ USB است برای دستگاه های متعدد قابل استفاده است. تلفن های همراه، تبلت ها و ابزار های دیگر ،شارژ از طریق  USB را پشتیبانی میکنند. این ویژگی، موجبات سازگاری پاوربانک با دستگاههای مختلف را فراهم میسازد و دامنه استفاده از پاوربانک را گسترش میدهد. معمولا همراه پاوربانکهای با کیفیت بالا ، کابل های مختلف مورد نیاز برای  مینی USB، میکرو USB و یا تاندربولت اپِل ارائه میشود. البته پاوربانکهای موجود بازار، اغلب دارای درگاه USB برای شارژ هستند.
+½+½

پاوربانک 10.000 mAh

3: ظرفیت

«ظرفیت» یک پاوربانک، مهم ترین ویژگی آن در زمانی است که قصد خرید چنین دستگاهی را دارید. «ظرفیت» یک پاوربانک تعیین میکند که شما چند بار میتوانید دستگاه خود را با آن شارژ کنید و اینکه اندازه و وزن پاوربانک چقدر میشود؟
ظرفیت یک پاوربانک با علامت mAh و یا «میلی آمپر ساعت» اندازه گیری میشود. دستگاه هایی که شما قصد دارید آنها را با استفاده از پاوربانک شارژ کنید، معمولاً دارای باتری هستند که با همین واحد «میلی آمپر ساعت» سنجیده میشوند.
برای به دست آوردن یک تصویر بهتر از اینکه چند بار از یک پاوربانک می توانید برای شارژ باتری دستگاه خود استفاده کنید، کافیست ظرفیت پاوربانک را به ظرفیت باتریِ دستگاهِ خود، تقسیم کنید.
به عنوان مثال با استفاده از یک پاوربانک 3000 میلی آمپر ساعت، شما می توانید دو بار یک باتری 1500 میلی آمپر را شارژ کنید. بدیهی است که پاور بانک هایِ با ظرفیت بالاتر، هم سنگین تر هستند و هم حمل آنها راحت نیست.

چگونه بهترین پاوربانک را انتخاب کنیم؟

امروزه پاوربانک بعنوان یک ابزار ضروری برای کسانی تلقی میشود که دوست دارند همیشه از موبایل و تبلت خود استفاده کنند حتی در شرایطی که به پریز برق دسترسی ندارند حال در سفر یا در هرمکان دیگر.
وقتی ما قصد داریم در مورد این صحبت کنیم که چطور میتوان بهترین پاوربانک را انتخاب کرد؟ در حقیقت ما باید یک حساب سرانگشتی کنیم.
برای تهیه یک پاوربانک مناسب و معقول نیاز به پرداخت هزینه مناسب و معقول است و اینکه پاوربانک انتخابی ، سنگین و غیرقابل حمل نباشد.
اولین چیزی که باید در نظر گرفته شود «ظرفیت» است.
برای آنکه یک پاوربانک را بلحاظ قیمتی، ارزشگذاری کنید بایستی بین mAh (میلی آمپرساعت) و قیمت آن تقسیمی انجام دهید.  این تقسیم به شما نشان میدهد که بازای «هر میلی آمپرساعت» ، «چند تومان پول» پرداخته اید؟
با این مقایسه و محاسبه این هزینه برای مدلهای مختلف، شما متوجه میشوید که چرا برای مدلی از پاوربانک «بیشتر» و برای مدلی دیگر بهایی «کمتر» می پردازید.
این نسبت (یعنی هزینۀ خریدِ هر میلی آمپرساعتِ یک پاوربانک) از یک مدل با مدلی دیگر ، فرق دارد. این نسبت همچنین نمایانگرِ «ارزش» یک پاوربانک نیز تلقی میشود اما برای انتخاب یک پاوربانک، تنها موضوع مهم نیست.
جنبه دوم که باید برای انتخاب بهترین پاور بانک به آن توجه داشت، «وزن» پاوربانک است.  در اغلب موارد، بهنگام انتخاب پاوربانکها، وزن آنها نیز با یکدیگر تفاوت دارند. عوامل متعددی هستند که باعث تغییر در وزن یک پاوربانک میشوند. عواملی مانند نوع باتری استفاده شده در پاوربانک ، تعداد باتری ها، محفظه پوششی پاوربانک و سایر موارد که در میزانِ وزن یک پاوربانک تاثیرگذار هستند.
برای آنکه بتوانید تصمیم درستی اتخاذ کنید، بهتر است «ظرفیت» یک پاوربانک را به «وزن» آن تقسیم کنید.
این عدد، نسبت «یک میلی آمپر ساعت» به «وزنِ پاوربانک» است که می تواند برای مقایسه محصولات مختلف استفاده شود. هر چه این نسبت بالاتر باشد، یعنی پاوربانک انتخابی شما بهتر است. در حالت ایده آل، بهترین پاوربانک ، پاوربانکی است که هم ظرفیت مناسب داشته باشد و هم بیش از حد سنگین نباشد. جالب نیست که شما پاوربانکی بخرید ولی بخاطر وزنِ زیادِ پاوربانک، نتوانید آنرا در کوله خود حمل کنید.
آخرین موضوع ، کیفیت ساخت و نوع طراحی یک پاوربانک است که مشخص میکند آیا ارزش خریدکردن دارد یانه.
پس از آنکه نسبت «یک میلی آمپرساعت» را به «تومان» و به «وزن» محاسبه کردید یعنی مشخص شد که برای «هر میلی آمپرساعت» چقدر میپردازید و «هر میلی آمپرساعت» چه «وزنی» دارد.
حال  بر اساس کیفیت ساخت و جنبه های بصری و طراحی پاوربانک، آنرا انتخاب کنید. پوشش بیرونی و محافظ بسیاری از پاور بانک ها، پلاستیکی است. برخی پاوربانکها نیز از پوشش بیرونی آلومینیوم استفاده کرده اند که در این مدل، گرمای پاوربانک، راحتتر به بیرون منتشر میشود.
این کنترل های ساده ، قاعدتاً بایستی به شما کمک کند تا یک پاوربانکِ خوب و مناسب را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نحوه اتصال پاوربانک نیز موضوع مهمی است که اغلبِ پاوربانکهای بازار، این روزها شارژ ازطریق USB را پشتیبانی میکنند و با بیشتر موبایلها، تبلتها، دوربینهای عکاسی و ساعتهای هوشمند، سازگاری دارند.
پاوربانک مدل

پاوربانک Remax Power Box

نمونه پاور بانک  پلیمریِ  ظریف  با ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعت، مدل  Power Box است.

PowerBox-09

پاوربانک پاورباکس

این پاوربانک ، برای شارژر گوشی های تلفن همراه ، تبلت ها ، دوربینهای دیجیتال ، موزیک پلیرها و GPS مناسب است.

براحتی حتی در جیب جا میگیرد. با طراحی بسیار ظریف ، سبک و دارای ابعاد 12.5×4.8x1cm

اگر قیمت 81000 تومان آنرا بر ظرفیت 5000 میلی آمپرساعت تقسیم کنیم. قیمت هر میلی آمپر ساعت، تقریباً معادل 16 تومان میشود.

 

 

 

پاوربانک DB 5200

این پاوربانک زیبا دارای ظرفیت 5200 میلی آمپر ساعت است. وزن آن 129 گرم میباشد. نسبت میلی آمپرساعت به وزن آن 40 است.

اگر قیمت 67000 تومان آنرا بر ظرفیت 5200 میلی آمپرساعت تقسیم کنیم. قیمت هر میلی آمپر ساعت، تقریباً معادل 13 تومان میشود.

DB 5600F power bank-03

پاوربانک DB 5200

ظرفیت 5200  میلی آمپر ساعت
نوع باتری لیتیوم  یون
ولتاژ / جریان ورودی DC5.0V 1 A
ولتاژ/ جریان  خروجی DC5.0V 1 A
تعداد خروجی یک  خروجی
ابعاد  cm 9.4*4.2*2.3
جنس بدنه آلمینیوم سالید (مات )
وزن 129  گرم
ملحقات / اتصالات کابل USB
قابلیت های خاص دارای چراغ قوه

 

همانطور که در دو پاوربانک فوق ملاحظه میکنید، قیمت هر میلی آمپر ساعت 13 تومان و 16 تومان محاسبه شده است که تفاوت چندانی باهم ندارند.

لذا شما میتوانید بر حسب سلیقه خود، یکی را که بلحاظ طراحی زیباتر میدانید، انتخاب کنید.

  • لطفاً نظرات خود را پیرامون این نوشته با ما درمیان بگذارید. شما میتوانید ذیل همین مطلب، نظرات خود را تایپ کنید.

دیدگاه ( 2 )

  1. زهرا30 نوامبر 2016

    ممنون از اطلاعاتی که دادید
    بالاخره کدام پاوربانک شما رو بخریم؟ 🙂

  2. abbas23 دسامبر 2016

    sdvdsds

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

محصولات مرتبط

پاور بانک (شارژر همراه) فلزی زیبا- داتیس بازار-00

پاوربانک (شارژر همراه) DB 5200

خرید بهترین پاوربانک
نویسنده: تحریریه داتیس بازار
ابزارها و گجتهای مدر …

پاور بانک شارژر همراه فانتزی - داتیس بازار-05

پاور بانک (شارژر همراه) DB 417

خرید بهترین پاوربانک
نویسنده: تحریریه داتیس بازار
ابزارها و گجتهای مدر …

پاور بانک (شارژر همراه)-قوی-داتیس بازار-01

پاور بانک (شارژر همراه) DB 11000 M05

خرید بهترین پاوربانک
نویسنده: تحریریه داتیس بازار
ابزارها و گجتهای مدر …

پاور بانک (شارژر همراه) با لامپ LED- داتیس بازار-00

پاوربانک (شارژر همراه) DB 10400AC

خرید بهترین پاوربانک
نویسنده: تحریریه داتیس بازار
ابزارها و گجتهای مدر …

DB 11-021

پاور بانک (شارژر همراه) DB 011

خرید بهترین پاوربانک
نویسنده: تحریریه داتیس بازار
ابزارها و گجتهای مدر …