مکعب چوبی حروف الفبای فارسی کروماتیک-datisbazar-11
1498

فواید اسباب بازی چوبی

فواید اسباب بازی چوبی آموزشی

سیزده فایده استفاده از اسباب بازی های چوبی آموزشی برای آموزش در خانه

ترجمه از سایت اسپاگبن/ تحریریه داتیس بازار

هر ساله شرکت ها ، اسباب بازی و بازی های آموزشی جدیدی تولید میکنند. اغلب آنها از قطعاتی پلاستیکی با طراحی پیچیده استفاده میکنند. برخی به انواع زنگ و سوت تجهیز شده و اغلب برای منظور خاصی طراحی میشوند.از آنجائیکه این اسباب بازیها نقش عمده ای در آموزش کودک دلبندتان دارند، میتوانید از پرداخت هزینه های گزاف و در عین حال عدم دریافت آموزش مناسب  دست بکشید و به سراغ اسباب بازی های چوبی بروید که درسهای بیشتری برای آموختن به کودکتان نسبت به اسباب بازی های رایج دارند. در زیر به 13 فایده استفاده از اسباب بازی های چوبی اشاره میکنیم:

 • اسباب بازی های چوبی ، تاریخ مصرف ندارند و بعبارتی متعلق به همه زمانها هستند.

اسباب بازی چوبی در همه زمانها رایج بوده و هست . از پدر بزرگ ها و مادر بزرگها تا فرزندان و نوه های شما همگی از کار با اسباب بازی های چوبی آموزش دیده و لذت برده اند. علیرغم طرحها و شکل ها و رنگ های جدید، اسباب بازی های چوبی کماکان اصالت خود را بعنوان همراه همیشگی بشر حفظ کرده و حس خوبی را به ما منتقل میکنند.

 • اسباب بازی های چوبی ، بادوام هستند.

حتما شما در خانه  با اسباب بازی ها یی که قطعاتی از آنها گم شده اند و یا شکسته اند مواجه شده اید.

اسباب بازی چوبی بسیار با دوام بوده در برابر پرتاب ، ضربه و حتی در مقابل گرد و خاک مقاوم هستند و به راحتی تمیز میشوند. نکته مهم اینکه اگر شما در حال خرید اسباب بازی هستید قطعا دوست دارید تا مدت زیادی سالم بوده و بچه های  بعدی  هم از آنها استفاده کنند. این ویژگی اسباب بازی چوبی است که در طول نسلها سالم مانده و دست به دست میشود.

 • اسباب بازی های چوبی با فرزند شما بزرگ میشوند!

خردسالان و کودکان در بازی های ساده ذهنی خود با آنها بازی میکنند و مهارت های حرکتی خود را افزایش میدهند و همانطور که بزرگتر میشوند از این اسباب بازی های چوبی برای  تصویر سازیهای  پیچیده تر ذهنی خود، فیزیک اشیاء و چینش هندسی بهره میبرند. همانطور که توانائی حرکتی و ذهنی فرزندتان رشد میکند ، استفاده از اسباب بازی های چوبی هم متناسب با آن تغییر میکند.

در حالیکه بیشتر اسباب بازی های آموزشی برای محدوده سنی مشخصی هستند ، راهایی که میتوان از اسباب بازی چوبی استفاده کرد بسیار وسیع بوده لذا محدوده سنی و همچنین سطح توانائی های مختلف را شامل میشود.

 • اسباب بازی چوبی تصویر سازی ذهنی را تقویت میکند.

اسباب بازی چوبی که دارای اشکال مشخصی مثل ماشین ، غذا و یا لوازم خانه هستند به کودکان امکان کنترل کردن و تمرین میدهد. در مورد اشکال خام نظیر دایره، مکعب ، مثلث ها ، آرک ها و غیره  به آنها این جسارت را میدهد تا با استفاده از تخیلات خود آنها را بکار بگیرند و بازی کنند و راههای خلاقانه ایی برای استفاده از آنها در فضا های متفاوت بیابند. بعنوان مثال ساختن ساختارهای فیزیکی متفاوت و یا آموزش هندسه با سرهم کردن اشکال متعدد. همه اینها تنها شروع یک مسیر پر از هیجان و خلاقیت برای کودک شماست . کودکان قادرند با ذهن خویش سناریو های متعددی بسازند . هر قطعه اسباب بازی چوبی که اتفاقا اغلب برای منظور های خاص طراحی نشده اند به کودکان امکان گسترش تخیلات شان را میدهد.

 • اسباب بازی چوبی مهارت های زندگی واقعی را بهبود می بخشد.

مهارتهائی نظیر بلند کردن، نگهداشتن، چیدن، حمل کردن و سایر کارهایی که در زندگی روزمره استفاده میشوند.

 • اسباب بازی چوبی کمتر گیج کننده هستند.

هنگامیکه کودک با اسباب بازی چوبی بازی میکند ، تمام صدا های لازم را خودش ایجاد میکند بجای آنکه این صدا ها از اسباب بازی تولید شود.این به کودکان امکان میدهد تا آنجه دوست دارند را نجام داده و کنترل کنند و ذهن آنها را متمرکز نگاه میدارد تا به سناریوهای مختلف بپردازند و مشکلات را حل کنند. زمانیکه کودک با اسباب بازی های الکترونیکی بازی میکند با آنهمه سوت و بوق  و صدا ، روند فکر  کردن کودک دچار اختلال میشود و همچنین تخیلات کودک به آن بسته اسباب بازی با عملکرد ثابت و خاص ، محدود میشود.

 • اسباب بازی چوبی تعامل کودک با اطرافیان را افزایش میدهد.

در اسباب بازی های الکترونیکی افکت ها و صدا های تولید شده از اسباب بازی کودک را از تعامل با دیگران بی نیاز و در یک سناریوی تکراری گرفتار میکند و همچنین امکان استفاده از یک اسباب بازی برای دونفر ممکن نیست. اما از آنجائیکه اسباب بازی چوبی صدا ، نور و افکت ندارد لذا کودک بیشتر به همبازی روی می آورد. در ضمن شما میتوانید با همبازی شدن با او به درونیات کودک خود ضمن بازی پی ببرید وبه ساخت درک او و تقویت تصمیم گیری او کمک کنید.  این تعاملی سازنده خواهد بود.

 • اسباب بازی چوبی قدرت استدلال و حل مسئله درکودک را بالا میبرد.

کودکان با بازی با اسباب بازی های چوبی قدرت استدلال خود را بالا میبرند. مثلا وقتی میخواهند پازل های چوبی را تکمیل کنند و یا اشکال هندسی را در حفره های متناظر بگذارند و یا وقتی آنها را بر اساس شکل ، رنگ و یا اندازه مرتب میکنند، برج هائی میسازند که میتواند فشار و وزن را در جهت خاص تحمل کند، در واقع توانائی استدلال را در خود تقویت میکنند.در این نوع اسباب بازی برخلاف انواع الکترونیکی که معمولا قدم های بعدی را گوشرد میکند و یا قطعات کاملا مشخصی دارند ، تنها استدلال کودک است که در جریان است تا آنها را برای سناریو های متفاوتی که در ذهن دارد، استفاده نماید.

 • اسباب بازی چوبی هماهنگی کار همزمان چشم/ دست را بالا میبرد.

با توجه به اینکه اسباب بازی های چوبی معمولا از قطعاتی با اشکال و احجام اولیه ساخته میشوند، باعث افزایش هماهنگی چشم و دست در کودک میگردد مثلا افزایش مهارت کار همزمان چشم و دست در چیدن بلوک ها برای ساختن برج  جایگزاری قطعات پازل ، ساخت اشکال با استفاده از قطعات مختلف.

 • اسباب بازی چوبی توان حرکتی کودک را تقویت میکند.

بازی با قطعات چوبی اسباب بازی که در اندازه و طرحهای متنوعی هستند ، باعث افزایش توان حرکتی انگشتان کودک در گرفتن اشیاء ، افزایش قدرت ماهیچه ایی برای حمل و برداشتن قطعات،  تقویت مچ و.. میباشد.

 • اسباب بازی چوبی ملموس ترند.

برخلاف اسباب بازی های ساخته شده از پلاستیک سبک ، بسیاری از اسباب بازی های چوبی اندکی وزن دارند بنابراین وقتی کودک با آنها بازی میکند نسبت به ماهیت آنها آگاه تر است. این وزن در گسترش توان کودکانی با مشکلات حرکتی و یا بیماریهای حسی موثر است. لمس بافت چوبی ، کودک را وادار به تفکر و بکار بردن انرژی بیشتر برای بازی کردن با آنها میکند. بعنوان مثال چرخهای یک ماشین اسباب بازی چوبی به روانی یک ماشین پلاستیکی و یا فلزی نیستندلذا کودک برای به حرکت در آوردن آن باید بیشتر توان بگذارد تا آنرا حرکت دهد.

 • اسباب بازی چوبی ایمن است.

اسباب بازی های چوبی به راحتی نمی شکنند لذا کودک با لبه یا تکه های  تیز و برنده مواجه نمیشود.آنها بطور طبیعی غیر سمی هستند و از مواد طبیعی ساخته شده اند که حتی با لیس زدن و گاز گرفتن کودک هم اثرسوئی برای او نداردو فاقد مواد شیمیائی خطر ناک است.

 • اسباب بازی چوبی ، بی صداست

نه تنها اسباب بازی چوبی خانه شما را با مواد شیمیای آلوده نمیکند بلکه از  نویز و صدای اضافی نیز در امانید. این موجب حفظ تمرکز کودک و همچنین آرامش والدین است. از آنجا که بخودی خود بکار نمی افتند و بوق و یا صدا های ممتد و تکراری ندارند، شما قادر خواهید بود صدای کودکتان را موقع بازی با اسباب بازی چوبی اش بشنوید و از رشد تعامل او لذت ببرید. هنگامی که کودکتان میخوابد، اسباب بازی های او هم ساکت و درخوابند!

 

این همه دلیل برای استفاده از اسباب بازی چوبی

امیدواریم با انتخاب اسباب بازی های چوبی کروماتیک ، لذت بازی کودک دلبندتان را دو چندان کرده و آموزش های لازم را برای او به تفریحی دلنشین با ابزاری زیبا ، ایمن و کاربردی مبدل سازید.

سفارش آنلاین اسباب بازی چوبی کروماتیک در دیجی کالا

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*