google-trend-in-datisbazar-article
446

مردم دنیا و جستجوهاشون در سال 2016

بیشترین کلمات جستجوشده سال 2016 به نقل از گوگل:

چندروز دیگه به پایان سال 2016 باقی نمونده. سال 2016 سالی پرفراز و نشیب برای مردم کره زمین بوده است. مثل همه سالهای دیگه. اما رویدادهایی در آن رخ داده که حائز اهمیت تلقی میشن.

المپیک ریو 2016، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شوک رئیس جمهوری دونالد ترامپ، سریال تلویزیونی بازی تاج وتخت، خواننده ژاپنی دین فوجیوکا، فیلم سینمایی دِدپول، فوت پرینس و محمدعلی کلی و خیلی رویدادهای دیگه ، سال 2016 رو برای ما رقم زدند.
فکر میکنید بیشترین کلماتی که در سال 2016 جستجو شدند، چه کلماتی هستند.

طبق آمار گوگل، این کلمات به شرح ذیل هستند:

 • بیشترین کلمات جستجو شده:

 • همانطور که در فهرست فوق مشاهده میکنید، سه کلمه Pokemon Go و iPhone 7 و Donald Trump بالاترین تعداد جستجو در گوگل را داشته اند.
datisbazar-pokemongo

“پوکه مون گو” مقامِ نخستِ بیشترین جستجو

 • بازی “پوکه مون گو” در سال 2016 رکورددار جستجو در گوگل بوده است. بازی که مردم را به خیابانها کشاند و تجمع آنها را برای شکار حشرات و موجودات عجیب و غریب در مکانهایی خاص ، فراهم کرد.
 • آیفون 7 هم مفتخر شده تا مقامِ دومین واژه جستجو در گوگل را کسب کند. گوشی موبایلی که با حذف خروجی صدای سه میلی متری، ارائه هدفون متفاوت بلوتوث و دوربین دوتایی خودش، طرفداران اپل را شگفت زده کرد و سمینارها و اخبار آن طی سال 2016 از سوی تیم کوک مدیرعامل این شرکت بزرگ در حوزه فن آوری و سایر همکارانش ، بیشترین طرفداران رو مشتاقانه مجذوب خود میکرد.
 • دونالد ترامپ که حالا دیگر رئیس جمهور آمریکاست، توانست رتبه سوم بیشترین کلمه جستجو شده در گوگل را کسب کند. چرا که نه. تاجری میلیاردر که کسی تصور نمیکرد، پیروز انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شود.
apple-iphone-watch-20160907-5556-1024x683

واژه آیفون 7 و مقام دوم جستجو در گوگل

جالب اینکه کلمه دوم و سوم، این روزها همچنان در دنیای فن آوری دنبال میشوند. اینکه آیا صاحب مقامِ سومِ گوگل، بعنوان رئیس اجراییِ دولتِ آمریکا قادر است تا مدیرعامل محصولی که مقامِ دومین کلمه جستجو شده در دنیا را دارد به تولید  محصولاتش در کشور آمریکا متقاعد سازد؟ باید منتظر بود و دید.

google-logo-arabic-version-datis-bazar
 • اخبار

اما فکر میکنید در زمینه اخبار، چه کلماتی بالاترین میزان جستجو را در دنیای ما آدمها داشته اند. در این زمینه نیز گوگل ، آمار زیر را ارائه داده است:


همانطور که می بینید سه کلمه US Election و Olympics و Brexit سه کلمه ای هستند که در حوزه اخبار، بالاترین میزان جستجو را به خود اختصاص داده اند.

 • انتخابات آمریکا و حاشیه های آن، بالاترین واژه جستجو شده در اخبار سال 2016 بوده است. چنانکه کلمه دونالد ترامپ – Donald Trump – سومین کلمه جستجو در این سال بوده است.
 • واژه Olympics در بخش اخبار، مقام دوم را کسب کرده است. بدیهی است المپیک ریو در سال 2016 نقش موثری در این زمینه داشته است. چه اینکه واژه “المپیک ریو ” در بخش رویدادهای ورزشی، مقام نخستِ جستجو را داشته است.
 • خروج کشور انگلیس از اتحادیه اروپا نمیتواند مورد توجه خوانندگانِ اخبار در جهان، نباشد. برکسیت –  Brexit – که مخفف British Exit است، طی سال 2016 توانسته است مقامِ سومِ بیشترین کلمه جستجو شده در بخش اخبارِ جهان را به خود اختصاص دهد.
datisbazar-google-article-brexit

واژه Brexit در میان بیشترین کلمات جستجو شده

 • اسامی افراد


همیشه در دنیای ما زمینی ها، افراد، نقش موثری در رویدادها داشته اند. همانطور که در فهرست بیشترین جستجوی نام افراد ملاحظه میکنید، سه کلمه Donald Trump و Hillary Clinton و Michael Phelps بیشترین جستجو را به خود اختصاص داده اند.

 • دونالد ترامپ تونسته است سال 2016 را برای خودش، یک سالِ رویایی بسازد. مردی 70 ساله که هم اکنون رئیس جمهور منتخب آمریکاست، اسمش را در سال 2016 رکوردار بسیاری از بخشهای گوگل ساخته است. کلمه Donal Trump، علاو براینکه سومین واژه جستجو در کلمات جهانیان است، اولین واژه جستجو در بخش اسامی افراد نیز هست.
 • هیلاری کلینتون رقیب انتخابی ترامپ ، دومین واژه در میان اسامی افراد بوده است. زنی که قصدداشت تا اولین رئیس جمهور زن، در ایالات متحده شود ولی موفق نشد.
 • شاید هیچکس فکر نمیکرد که نام یک ورزشکارِ رشته شنا ، سومین مقامِ جستجو در نامِ افراد را کسب کند. اما نمیتوان از کنار این نام، بسادگی عبور کرد. اُلمپیَنی که با مدالهای متعددش، رکوردار دست نیافتنیِ رشته شناست. مایکل فلپس سومین نام مهم در سال 2016 تلقی میشود.
 • ملانیا ترامپ گرچه در سالهای گذشته، نامی ناشناخته در دنیا به حساب می آمد، اما با شروع کمپین های ریاست جمهوری دونالد ترامپ، “ملانیا” نیز شهرت زیادی پیدا کرد. او که امروز بانوی اول کاخ سفید است.
datis-bazar-trump-google-article

دونالد ترامپ و همسرش ملانیا

datis-bazar-phelps-google-article-2

مایکل فلپس شناگر افسانه ای

datis-bazar-melania-trump-google-article-0

ملانیا ترامپ ، چهارمین کلمه جستجو شده در اسامی افراد

 • رویدادهای ورزشی جهان


در رویدادهای ورزشی، کلمات Rio Olympics و World Series و Tour de France در مقامهای اول تا سوم قرار دارند.

 • بی تردید، المپیک ، بزرگترین رویداد ورزشی است که هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. شانس سال 2016 این بوده است که المپیک ریو در آن بوقوع پیوسته است.
 • کلمه World Series دومین کلمه است که در رویدادهای ورزشی ، بیشترین جستجو را به خود اختصاص داده است.
 • توردو فرانس این رویدادِ تاریخیِ دوچرخه سواری، همچنان در میان کلمات ورزشی، بیشترین اقبال را داشته است.
datis-bazar-tour-de-france-google-article

رویداد ورزشی توردوفرانس

 • انسانهایی که از میان ما رفتند

 • کسب رتبه نخست برای Prince در بیشترین جستجوی انسانهایی که از میان ما رفتند  در نوع خود جالب بود. خواننده ای با چهره ای جوان اما 57 ساله که بامرگ خود، طرفدارانش را شوکه کرد.
 • محمدعلی کلی نیز ازجمله کسانی بود که بسیاری از ایرانیان را نیز از مرگ خود متاثر کرد. ایرانیانی که شاهد پخش زنده مسابقات بوکس او در تلویزیونهای سیاه و سفید و در سالها قبل ، بودند.
datis-bazar-prince-google-article-2

پرینس خواننده ای که در 57 سالگی درگذشت

 

datis-bazar-muhamad-ali-google-article

محمدعلی کلی که سال 2016 از میان ما رفت

 

 •  فن آوری کالاهای مصرفی

  سه کلمه iPhone 7 و Freedom 251 و iPhone SE در میان کالاهای مصرفی مردم در حوزه فن آوری، بیشترین طرفدار را به شرح ذیل داشته است.

   

 • موسیقی

 • در بین موزیسین ها، بیشترین جستجو برای خانم سلین دیون بوده است.

 • شاید شروع شهرت جهانیِ سلین دیون به فیلم سینمایی تایتانیک برمیگردد و اجرای بی نظیر او در آن سالها.
 • اما Kesha خواننده آمریکایی، مقام دوم را در بخش موزیسین ها به خود اختصاص داده است. ” کشا ” که شاید با لباسها و استایل عجیب و غریب خودش، مقام دومین نامِ جستجو شده در بخشِ موسیقیِ گوگل را از آنِ خود کرده است.
 • اسم Dean Fijoka بعنوان پنجمین اسم جستجوشده در گوگل شاید تعجب ما رو برانگیخته باشه ولی باید پذیرفت که این خواننده و بازیگر آسیای شرقی، جای خودش رو در میان طرفدارانش باز کرده و توانسته تا کلمه ژاپنی ‘ディーン フジオカ  بعنوان بیشترین جستجو در گوگل برای خودش جایی رو به دست بیاره.
datis-bazar-celine-dione-google-article

سلین دیون خواننده

 

datis-bazar-kesha-google-article-1

Kesha خواننده مقام دوم جستجو در گوگل

datis-bazar-dean-fijoka-google-article

دین فوجیوکا خواننده ژاپنی مقام پنجم در گوگل

 • سریالهای تلویزیونی

  سریالهای دنباله دار تلویزیونی، همواره در میان مردم در زمره پُرطرفدارها بوده اند. بشر امروزی بالاخره شب یا روز، ساعاتی پای تلویزیون می نشیند و به تماشای تلویزیون می پردازد. سریالهای تلویزیونی کانالهای معروف، به پخش سریالهای متنوع، سعی در جذب مخاطب دارند.


  سریال Stranger Things بالاترین میزان جستجو در گوگل را در این میان، به خود اختصاص داده است. پس از آن WestWorld و Luke Cage بیشترین جستجو را در میان سریالهای تلویزیونی داشته اند.

 • سریال Luke Cage در زمره سریالهای کمپانی MARVEL است که از طریق Netflix پخش شده است.
 • سریال پر مخاطب Game of Thrones نیز مقام چهارم جستجوی گوگل را داشته است.

 

 

datis-bazar-stranger-things-google-article-1

سریال تلویزیونی Stranger Things

datis-bazar-westworld-google-article

سریال WestWorld مقام دوم گوگل

datis-bazar-luke-cage-google-article

سریال تلویزیونی Luke Cage

datis-bazar-got-google-article

سریال تلویزیونی Game of Thrones

 

 • فیلم های سینمایی

  فیلمهای سینمایی همیشه بین مردم طرفداران خاص خودشون رو دارند. سال 2016 نام فیلمهای زیر ، بیشترین میزان جستجو را به ترتیب، بخود اختصاص داده اند:

 • فیلم Deadpool در گوگل، بیشترین جستجو را داشته است. فیلمی از سری کارهای MARVEL با داستانی در مورد یک شخصیت تخیلی.
 • فیلم Suiside Squad دومین واژه ای است که بالاترین جستجو در گوگل را داشته است.
 • فیلم The Revenant که اسکار بازیگری را نیز برای لئوناردودیکاپریو به ارمغان آورد، سومین واژه جستجو در بخش فیلم گوگل در سال 2016 بوده است.

 

datis-bazar-deadpool-google-article

فیلم سینمایی Deadpool

datis-bazar-ss-google-article

فیلم سینمایی Suiside Squad

datis-bazar-the-revenant-google-article

فیلم سینمایی The Revenant

منبع: گوگل ترندز Google Trends

https://www.google.com/trends/yis/2016/GLOBAL

نظرات تون رو راجع به موضوعِ بیشترین جستجوها در گوگل، با ما درمیان بگذارید

 

نکته:

معمولا گوگل به بررسی واژه ها بصورت اختصاصی برای هرکشور (بطور مستقل) نیز می پردازد، اما کشور ایران در فهرست Google Trends نیامده است.

دیدگاه ( 1 )

 1. abbas24 دسامبر 2016

  scxascascacs

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*